Start > Nasza kadra > Aktorstwo > Kamila Jarosińska

Kamila Jarosińska

Zajęcia: Aktorstwo Kamila Jarosińska

Absolwentka wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, wydziału aktorskiego Izraelskiej Szkoły Dramatycznej „HaDerech” oraz rocznego kursu mistrzowskiego „Aktorstwo przed kamerą” prowadzonego przez Ruth Dytchess (Izrael).

Za rolę Saszy w przedstawieniu dyplomowym „Letnisko. Improwizacje” w reżyserii Macieja Podstawnego otrzymała wyróżnienie ministra kultury i dziedzictwa narodowego na XXVII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Współpracowała m.in. z Teatrem Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, teatrem „Tzavta” w Tel Avivie i teatrem „Bajt Riszonim” w Giwatajm.

Ma za sobą udział zarówno w polskich jak i izraelskich produkcjach filmowych i telewizyjnych ( „Opowieść o miłości i mroku”, reż. Natalie Portman, „The Past Life” reż. Avi Nesher, „The Friendship of the Ring” reż. Arik Lubetzky, a także “Hotel 52”, “Belle Epoque”, “O mnie się nie martw”, „W rytmie serca” i inne.) Współzałożycielka kolektywu artystyczno-edukacyjnego „Ilustracja” integrującego dzieci z rodzin mieszanych w Izraelu poprzez projekty twórcze. Pięciokrotna stypendystka (wraz z kolektywem „Ilustracja”) Wydziału Konsularnego Ambasady Polskiej w Tel Awiwie na projekty edukacyjno – artystyczne (2015, 2017 i 2018 rok). Od wielu lat prowadzi warsztaty z zakresu dramy i improwizacji dla wszystkich grup wiekowych (m. in JCC Warszawa, Stowarzyszenie on/off w ramach programu „Lato w Teatrze”, campy aktorskie w Dąbkach, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, warsztaty kolektywu twórczego B.Sides i inne.) oraz prowadzi konsultacje indywidualne.

Od 2017 roku członek kolektywu twórczego B.Sides (Stypendium w ramach programu „Patriotyzm jutra” na 2018 rok, spektakl „Tymczasem gdzieś indziej” reż A. Wąsikowska, Poznań 2017)

Mówi płynnie po angielsku i hebrajsku.