Kamila Kwietniewska - nasza kadra | Akademia Musicalowa

Start > Nasza kadra > Taniec > Kamila Kwietniewska

Kamila Kwietniewska

Zajęcia: Taniec Kamila Kwietniewska

Specjalizuje się w technikach jazz, modern dance oraz high heels.

Ostatnie pół roku spędziła w Nowym Yorku i Los Angeles, szkoląc się i współpracując z choreografami jak Josh Assor, James Kinney, Lane Napper, Jason Williams, Sara Brians, Khori Petinaud, Karla Puno Garcia, Jane Lanier, Brian Friedman czy Yanis Marshall.

Od 2015 roku związana z polską sceną komercyjną, współtworzy projekty i programy telewizyjne jak:
– „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”
– Ramówka jesienna Polsatu 2018
– „Jaka to melodia”
– „Dancing with the Stars – Taniec z Gwiazdami”
– „Lip Sync Battle” TVN player
– Sylwester „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” w Szczecinie 2019
– Koncert „Przebój lata RMF FM i Polsatu” – tancerka gwiazd: Anna Wyszkoni, Shanguy
– Koncert „Eska Music Awards” TVP1- tancerka gwiazd: Sigala, Mandee, Gromee, Mateusz Ziółko
– Koncert ”Gwiazdy Letniego Nieba” TVP1- tancerka gwiazd: Kasia Popowska, Łukasz Zagrobelny, Lombard, Kasia Cerekwicka, Ewelina Lisowska
– Koncert „Wrocław w rytmie disco” Polsat- tancerka gwiazd: Rui Carlos Ferreira, La Bouche
– Bal Fundacji TVN – koncert Nicka Sincklera
– „Sylwester z Dwójką” we Wrocławiu

Była tancerką Formacji Tanecznej Caro Dance, z którą to wielokrotnie zdobyła tytuły mistrzów Polski, Europy i świata. Ponadto tańczyła także w Teatrze Tańca Caro Dance, wystawiając sztuki jak „Romeo i Julia”, „Dziadek do Orzechów”, czy „Opowieść Wigilijna”. Jako dziecko była członkiem legendarnego zespołu Gawęda, dzięki któremu miała szanse wystąpić na największych polskich scenach teatralnych. Następnie wraz z Warsztatową Akademią Musicalową koncertowała m.in na deskach sceny Teatru Muzycznego Roma w Warszawie.

Kamila jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, na kierunku Wychowanie Fizyczne, w związku z czym jest certyfikowanym pedagogiem oraz instruktorem.