Przedszkole AMT sprawdź Nasz
YouTube sprawdź

Nasza kadra

Start > Nasza kadra > Taniec > Yaryna Valkov

Yaryna Valkov

Zajęcia: Taniec Yaryna Valkov

Yaryna Valkov to utalentowana i twórcza choreografka, która urodziła się i wychowała we Lwowie w artystycznej rodzinie . Tam rozpoczęła naukę w jednej z największych szkół choreograficznych na Ukrainie, „Veseli Czerevychky”, do której uczęszcza ponad 400 dziec. Szkoła została założona przez jej rodziców.

Od 2006 roku Yaryna pracuje w tej szkole tańca, gdzie prowadzi zajęcia i warsztaty dla uczniów w wieku od 3 do 18 lat. Z sukcesem realizuje także swój twórczy pomysł tworzenia własnych choreografii oraz spektakli muzyczno-tanecznych w stylu baletowo-folklorystycznym.

 Yaryna od wielu lat podróżuje po krajach Europy, Azji i Ameryki, prezentując swoją twórczość artystyczną. Jest laureatką licznych konkursów i festiwali, co świadczy o jej wysokim poziomie profesjonalizmu i talentu.

 W latach 2018-2022 Yaryna pracuje w Kijowie w znanej szkole tańca „Postolyat”, gdzie uczy w różnych stylach: nowoczesnym, ludowym, klasycznym, tańcu fitness i tańcu na hamakach „fly Dance”. Zdobyta wiedza i umiejętności pozwalają jej uzupełniać choreografię o różnorodne elementy, tworząc niepowtarzalne spektakle.

 W 2022 roku Yaryna przeprowadza się do Warszawy i dołącza do zespołu musicalu „Pinokio” w reżyserii Cezarego Domagały . Projekt ten jest znaczącym osiągnięciem w jej karierze, podkreślającym jej talent i uznanie jako choreografki na skalę międzynarodową.

 Ponadto Yaryna prowadzi warsztaty taneczne dla dzieci w Centrum Edukacji i Rozwoju UNICEF dla ukraińskich uchodźców. Świadczy to o jej odpowiedzialności społecznej i chęci dzielenia się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi.

 Yaryna Valkov to utalentowana choreografka, która przeszła długą drogę w świecie tańca. Jej kreatywność i profesjonalizm zostały docenione przez publiczność w kraju i za granicą.