Anna Kędroń - nasza kadra | Akademia Musicalowa

Start > Nasza kadra > Wokal > Anna Kędroń

Anna Kędroń

Zajęcia: Wokal Anna Kędroń

Polska aktorka musicalowa, wokalistka, pedagog.

Absolwentka Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni oraz Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Na dużej scenie debiutowała w roli Szpryncy (Skrzypek na dachu, reż. J. Gruza) w Teatrze Muzycznym w Gdyni, następnie kreowała postać Józki w spektaklu Chłopi, reż. W. Kościelniaka, a ponadto brała udział w spektaklach  Lalka, Grease, Shrek.

Obecnie współpracuje z kilkoma teatrami w Polsce m.in. Teatrem Rampa w Warszawie, gdzie możemy zobaczyć ją w spektaklach: Rapsodia z demonem (Królowa), Kobiety na skraju załamania nerwowego (Cristina oraz Konsjerżka Pepy), Jesus Christ Superstar (Nadzieja). W Teatrze Muzycznym w Łodzi w spektaklu Nasz Portret (Kelnerka), natomiast w Teatrze Muzycznym w Toruniu w spektaklach Złoto i Liście (Królewna) oraz Siła Sióstr (swing), współpracuje również z Teatrem Komedii Valldal, gdzie gra tytułową w rolę w spektaklu Mała Syrenka. Już za niedługo będziemy mogli zobaczyć Annę w nowej produkcji Teatru Rampa – Twist and Shout, gdzie wcieli się w powstać Przewodniczki duchowej – trzymamy kciuki.

Doświadczenie pedagogiczne Anny, to współpraca m.in. z Teatrem Komedii Valldal (trener wokalny), DK „Zacisze” w Dzielnicy Targówek w Warszawie (trener wokalny oraz trener od zadań aktorskich), DK w Wapienicy (instruktor tańca), jest współzałożycielem ABOABO, gdzie organizuje i prowadzi eventy dla dzieci oraz dorosłych. Fascynuje się skandynawskim modelem nauczania, gdzie najważniejsza jest samoświadomość oraz poszukiwanie i poszerzanie pasji.