Maciej Moszyński - nasza kadra | Akademia Musicalowa

Start > Nasza kadra > Wokal > Maciej Moszyński

Maciej Moszyński

Zajęcia: Wokal Maciej Moszyński

Wokalista, producent muzyczny oraz lider zespołu „Wędrowiec”.

Na co dzień związany z Fundacją Młodzi Artyści, z którą współpracuje przy wielu projektach, mających na celu edukację muzyczną dzieci i młodzieży.

Obdarzony niespotykaną skalą głosu, w swojej pracy skupia się na ćwiczeniach rozwijających prawidłowe działanie strun głosowych.

Laureat wielu nagród:
– Nagroda dla najlepszego uczestnika Międzynarodowych Leszczyńskich Warsztatów Jazzowych, w klasie wokalistyki jazzowej Prof. Miriam Bayle , Leszno 2008;- Finalista 46. Studenckiego Festiwalu Piosenki, Kraków 2010;
– Nominacja Fundacji Festiwalowej ‘’FIDOF’’ na międzynarodowym festiwalu, Włochy (2010);
– Laureat Festiwalu FUMA 2010;
– Laureat Festiwalu FUMA 2011;
– 3 nagroda Turnieju Poezji Śpiewanej, Żary 2010;
– Półfinalista festiwalu „Serca Bicie”, 2011;
– Udział w programie ”Szansa na Sukces” z zespołem Blue Cafe (TVP2);
– Portal jazzsoul.pl nazwał Macieja polskim Mayer’em Hawthorne.
– Uczestnik pierwszej edycji The Voice of Poland, współpracujący w owym czasie z Kayah (jego trenerką), w programie jak i poza, w różnych przedsięwzięciach artystycznych (min. duet z Kayahpodczas koncertu „ Serca Bicie” w sali kongresowej PKiN);
– Jeden z solistów podczas koncertów Royal Orchestra: British Rock Symphony oraz Freddie Mercury Symfonicznie (2014 oraz 2016 rok).

Od 2012 roku związany ze Studiem Piosenki Erato w Zielonej Górze, gdzie w ramach własnego programu warsztatów szkoli młodych wokalistów. To tutaj w 2014 roku, na deskach amfiteatru, miał premierę spektakl muzyczny „12 sióstr”, którego pomysłodawcą i autorem muzyki jest Maciej.

Od 2018 roku odpowiedzialny za produkcję piosenek dla dzieci i młodzieży m.in „Młodzi artyści śpiewają” w ramach dzialań Fundacji Młodzi Artyści.