Małgorzata Lipka - nasza kadra - Akademia Musicalowa

Start > Nasza kadra > Wokal > Małgorzata Lipka

Małgorzata Lipka

Zajęcia: Wokal Małgorzata Lipka

Dyrygentka i workshop leader, wokalistka, skrzypaczka, performerka, songwriterka i pedagog muzyczny.

Ukończyła wydział Dyrygentury Chóralnej na W arszawskim Uniwersytecie Muzycznym. Kształciła się również w Conservatorio Santa Cecilia w Rzymie oraz w Konserwatorium Sibeliusa w Helsinkach.

Pracuje jako coach wokalny, wokalistka i skrzypaczka, prowadzi warsztaty wokalne i chóralne dla dzieci i dorosłych, udziela się w różnych projektach artystycznych, od coverów muzyki popularnej, poprzez musical, aż do muzyki house i pop dance. Chórzystka i solistka wielu chórów i kolektywów wokalnych. Pedagog i kierownik muzyczny – pod swoimi skrzydłami ma uczniów w wieku od 3 do 70 lat. Jako coach wokalny i konsultant muzyczny pracowała przy wielu projektach teatralnych i telewizyjnych, m.in. trzech edycjach telewizyjnego talent show „Mali Giganci” TVN, spektaklu „Jezioro” w TR w reżyserii Yany Ross i innych. Performerka – improwizatorka, uczestniczka rezydencji artystycznej Artists in Residency w Asyżu w 2015 r., z muzycznym duetem improwizowanym „Danusi Amarylis”. Prowadzi własny chór, pisze piosenki i aranżacje na chóry i zespoły a cappella.

„Pływająca wokalistka” – muzyk na amerykańskim statku wycieczkowym Carnival Imagination. Wokalistka i aranżerka w zespole wokalnym a cappella – „Bayeah Show”. Prywatnie zapalona podróżniczka, miłośniczka Italii i języka włoskiego, oraz adeptka szkoły impro, występująca w takich impro projektach jak „The Musicals”, „Spontaniczny Chór Improwizowany” czy „Danusi Amarylis”.