Malwina Bieganowska - nasza kadra | Akademia Musicalowa

Start > Nasza kadra > Wokal > Malwina Bieganowska

Malwina Bieganowska

Zajęcia: Wokal Malwina Bieganowska

Malwina Bieganowska to wokalistka rozrywkowa, trenerka śpiewu i gry na fortepianie, a także pianistka oraz dyrygent.

Jest absolwentką  szkoły muzycznej II st. w Szczecinie, w klasie fortepianu, a także Akademii Sztuki w Szczecinie. Otrzymała dyplom z wokalistyki jazzowej z prowadzeniem zespołów jazzowych, dyrygentury chóralnej oraz metodyki nauczania przedmiotów muzycznych. Ukończyła naukę aktorstwa u Doroty Zięciowskiej oraz u Adrianny Średzińskiej, tym samym rozpoczynając aktorstwo w Studium „Teatr Baza” w Warszawie.

Występowała m. in. u boku Mietka Szcześniaka, Krystyny Prońko, Doroty Miśkiewicz czy Janusza Szroma. Umiejętności wokalne prezentowała nie tylko na Zamku Książąt Pomorskich czy w Starej Rzeźni, ale także w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza  w Szczecinie i wielu innych scenach i galach. Jest stypendystką nagrody artystycznej Prezydenta Miasta Szczecin oraz laureatką wielu międzynarodowych konkursów wokalnych i pianistycznych. Od 12 lat współpracuje z Rotary Club Szczecin Center.

Uważa, ze nauka śpiewu to nie tylko praca nad głosem, ale także nad sobą i swoim wnętrzem. Pracowała pod okiem wspaniałych trenerów wokalnych jak np. Marka Stawińskiego, Dominiki Płonki, Jolanty Szczepaniak, Magdy Sekuły- Lemberger czy Piotra Markowskiego. Miała zaszczyt uczyć się od Krystyny Prońko, Anny Gadt, Doroty Miśkiewicz, Janusza Szroma czy Beaty Fudalej.

Aktualnie naucza w swoim studiu „Malveemusic” w Warszawie oraz Szczecinie. Prowadzi własny projekt „Arteterapia z elementami Gordona”, a także jest organizatorką warsztatów wokalnych z włoskim tenorem Sergio Bettas. Ponadto, pracuje w pracowni pianistycznej Katarzyny Fabiszewskiej w Warszawie. Komponuje oraz nagrywa autorskie utwory, tworząc muzykę klubową i popową.