Dykcja i emisja głosu Zajęcia dla dzieci i młodzieży - Akademia Musicalowa
Przedszkole AMT sprawdź Nasz
YouTube sprawdź

Dykcja i emisja głosu dla dzieci i młodzieży

Start > Plan zajęć > Dykcja i emisja głosu dla dzieci i młodzieży

Ćwiczenia z dykcji i emisji głosu dla dzieci i młodzieży

Głos to narzędzie do skutecznej komunikacji ale też wyrażania różnych emocji. Może nieść przekaz, inspirację, motywację, pochwałę a czasem złość, smutek i niedowierzanie. Tworząc program nauki w Akademii Młodych Talentów przygotowaliśmy zajęcia z emisji głosu dla dzieci, które To ćwiczenia ukierunkowane są na naukę prawidłowej dykcji poprzez zabawę pozwalają pracować nad emocjami.Warto podkreślić, iż plan zajęć z emisji głosu różni się w zależności od wieku młodych uczestników. Uwzględniając indywidualne potrzeby dzieci, kreujemy elastyczne formy nauki, które są świeże i ciekawe dla małych artystów.
Zajęcia z emisji głosu dla dzieci to doskonały sposób na przyjemną pracę nad dykcją. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki w wieku powyżej 4 lat mają jeszcze wrodzone naturalne odruchy emisyjne, które jednak ulegają zmianie w związku z silnym wpływem otoczenia. Na zajęcia przygotowaliśmy szereg ćwiczeń z emisji głosu dla dzieci, które pomagają w zachowaniu naturalnych i indywidualnych umiejętności.

Praca z głosem wymaga ostrożności, szczególnie u dzieci w wieku 6-11 lat, u których nawyki mają istotny wpływ na etap mutacji głosu w czasie dojrzewania. Prawidłowa emisja głosu i odpowiednio dopasowane ćwiczenie pozwala na prawidłowe nastawienie głosu i barwy Dzieci mają naturalną łatwość uczenia się i o wiele szybciej są w stanie przyswoić np. język obcy, niż osoby dorosłe, dla których stanowi to niekiedy nie lada wyzwanie. Dlatego Proponujemy zapisać dziecko do Akademii Młodych Talentów na zajęcia z emisji głosu w wieku 4/5 lat. Ćwiczenia z emisji głosu, które prowadzimy pielęgnują i kształtują głos młodego uczestnika, a także umiejętność artykułowania różnorodnych dźwięków: – płytkich i głębokich, miękkich i twardych. Zajęcia z emisji głosu traktują słuch priorytetowo.

Jak wyglądają ćwiczenia z emisji głosu dla dzieci?

Ćwiczenia z emisji głosu dla dzieci i młodzieży prowadzone są pod okiem doświadczonych instruktorów, których profesjonalizm i indywidualne podejście do dzieci umożliwiają osiągnięcie doskonałych rezultatów nauki emisji głosu. Plan zajęć został ukształtowany w taki sposób, aby zachęcać dziecko do systematycznych ćwiczeń. Świadomość głosu jest bardzo istotnym elementem także w rozwoju artystycznym dlatego w Akademii Młodych Talentów ułatwiamy poznawanie i wydobywanie dźwięków. Instruktorzy z naszej szkoły w Warszawie prowadząc zajęcia z dykcji współpracują z osobami w różnym wieku. Ćwiczenia z dykcji wymagają odpowiedniej postawy, ułożenia i pracy mięśniami oddechowymi. Samodzielna nauka może być nieskuteczna i mało efektywna. Zaś praca ze specjalistą z wiedzą merytoryczną i praktyczną jest w stanie stworzyć przyjazne środowisko do nauki języka mówionego.

Emisja głosu – zajęcia dla młodzieży

Komunikowanie się w sposób donośny i wyraźny nie zawsze związany jest ze śmiałością i
odwagą. Nierzadko kluczem do stworzenia prawidłowej tonacji są ćwiczenia ze specjalistą, który ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie w zakresie emisji głosu oraz dykcji. Nasze zajęcia z emisji głosu dla młodzieży prowadzimy mając na uwadze determinację młodych ludzi, którzy chcą szlifować sztukę, jaką jest mówienie.