Warsztaty VOCAL MasterClass | Akademia Musicalowa
Przedszkole Akademia Młodych Talentów sprawdź

Aktualności

Start > Aktualności > Warsztaty VOCAL MasterClass

Warsztaty VOCAL MasterClass

Opublikowano: 02 lipca, 2020

Vocal MasterClass to warsztat wokalny skierowany do nastolatków w wieku 14- 19 lat, którzy mają już za sobą doświadczenia wokalne i zainteresowane są dalszym rozwojem w tej dziedzinie sztuki. Zajęcia poprowadzą doświadczeni pedagodzy i artyści, mający na swoim koncie wiele sukcesów zarówno scenicznych  jak i edukacyjnych.

Efektem końcowym warsztatu będzie utwór wokalny nagrany w profesjonalnym studio.

Termin:

24-28 sierpnia

Miejsce:

Akademia Młodych Talentów

Ul. Cybernetyki 21

Warszawa

Warsztaty obejmują:

  • 20h zajęć wokalnych i pracy w studio nagrań
  • 7,5 h zajęć z serii coachingu artystycznego
  • 30 minutową konsultację indywidualną z wokalu

Koszt:

800 zł przy zgłoszeniu do 31 lipca.

900 zł zgłoszenie od 1 sierpnia.

* termin zgłoszenia określa data wpłaty zaliczki w wysokości 200 zł

Plan zajęć:

10:30-12:00 -zajęcia wokalne

12:15-13:45 -zajęcia wokalne/studio

13:45-15:00 – przerwa obiadowa ( obiad we własnym zakresie)

15:00-16:00 – zajęcia wokalne/studio

16:15-17:45 – coaching artystyczny

Lekcje indywidualne odbywać się będą w trakcie przerwy obiadowej. Konkretne terminy do ustalenia tuż przed warsztatem.

 

Program warsztatów i zagadnienia techniczne:

Głos w kontekście ciała:

– jaki powinien być prawidłowy oddech podczas śpiewania (ćwiczenia)

– wprowadzenie do prawidłowego podparcia dźwięku (appogio)- ćwiczenia

– wprowadzenie do techniki lax vox

– głos a napięcia i blokady w ciele (ćwiczenia rozluźniające ciało, język i mięśnie twarzy)

Zarys technik wokalnych wykorzystywanych w poszczególnych stylach muzycznych, Charakterystyka stylów (ćwiczenia)

Wielogłosowość -ćwiczenia słuchu harmonicznego

Przygotowanie wspólnej piosenki

Praca w studio

Prowadzący:

Anna Ozner – wokalistka, pedagog, aktorka, kompozytorka i autorka tekstów.Absolwentka Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego i Szkoły Muzycznej im. M. Karłowicza w Zielonej Górze w klasie śpiewu solowego. Jest laureatką kilkunastu festiwali wokalnych w kraju i za granicą, m.in. Pamiętajmy o Osieckiej, Słowiański Bazar na Białorusi, gdzie reprezentowała Polskę, Europejskiego Festiwalu Duetów Musicalowych „Face to Face” (Grand Prix). Jako pedagog jest związana z Fundacją Anny Dymnej „Mimo wszystko” i Fundacją „Młodzi Artyści”. Na co dzień prowadzi zajęcia w autorskim Studiu Wokalnym. Prowadzi również warsztaty i festiwale wokalne na terenie całego kraju. Jest autorką piosenek wykonywanych przez dzieci i młodzież podczas konkursów i koncertów.

 

Maciej Moszyński – Wokalista, producent muzyczny oraz lider zespołu „Wędrowiec”. Obdarzony niespotykaną skalą głosu, w swojej pracy skupia się na ćwiczeniach rozwijających prawidłowe działanie strun głosowych. Od 2012 roku związany ze Studiem Piosenki Erato w Zielonej Górze, gdzie w ramach własnego programu warsztatów szkoli młodych wokalistów. To tutaj w 2014 roku, na deskach amfiteatru, miał premierę spektakl muzyczny „12 sióstr”, którego pomysłodawcą i autorem muzyki jest Maciej. Od 2018 roku odpowiedzialny za produkcję piosenek dla dzieci i młodzieży m.in „Młodzi artyści śpiewają” w ramach działań Fundacji Młodzi Artyści.

Warsztaty rozwojowe „Autentyczność na scenie” – coaching artystyczny

Autorska formuła warsztatu jest wypadkową doświadczeń czynnego zawodowo artysty oraz bacznych obserwacji mentora młodzieży, prowadzonych pod kątem potrzeb rozwojowych młodych ludzi. To tworzony wspólnie z młodzieżą żywy poradnik, jak praktycznie pokierować swoim rozwojem scenicznym.

Celem spotkań z młodzieżą jest:

–  pobudzenie  twórczego potencjału uczestników

-próba zdefiniowania własnej ścieżki artystycznej

– nauka radzenia sobie ze stresem – tremą sceniczną

– rozszyfrowanie, co kryje się pod pojęciem feedbacku, jak go przyjmować i jak go konstruktywnie udzielać

– zainspirowanie do działań kreatywnych, wychodzących poza utarty schemat

– zaproszenie do rozmowy na tematy ważne i  nurtujące.

Naszą autentyczność na scenie będziemy rozwijać za pomocą pracy werbalnej w grupie, nierzadko podzieleni w rożnych konfiguracjach na mniejsze zespoły, z wykorzystaniem elementów pracy z ciałem, również przy muzyce.

Prowadzący:

Mirosław Woźniak – tancerz, aktor musicalowy i wokalista występujący w niezliczonych produkcjach teatralnych i telewizyjnych w Polsce i za granicą. W Nowym Jorku zatańczył partię Księcia Arabskiego w Dziadku do Orzechów realizowanego przez Margot Fonteyn Academy. Założyciel firmy Smart Star- wspierającej rozwój osobisty artystów. Choreograf, nauczyciel tańca i coach.

 

Zajęcia odbywać się będą w kameralnej grupie. DOSTĘPNYCH JEST TYLKO 14 MIEJSC !

Zgłoszenia:

Zapisy przyjmujemy pod adresem mailowym:

a.malczyk@szkolamusicalowa-amt.pl

W zgłoszeniu prosimy podać następujące informacje:

  • Imię i Nazwisko
  • Wiek
  • Doświadczenia artystyczne ( w szczególności związane ze śpiewem).
  • Wraz ze zgłoszenie prosimy o wysłanie demo z wybranym utworem wokalnym.

Na podstawie zapisów, w trosce o odpowiedni i wyrównany poziom zajęć, prowadzący wybiorą 14 osób, które zaprosimy do wzięcia udziału w warsztacie. W przypadku niezakwalifikowania się do warsztatu zaliczka jest zwrotna w całości.

15 sierpnia zostanie ogłoszona ostateczna liczba uczestników!

Numer konta:

29 1140 2004 0000 3002 7780 2894

W tytule prosimy podać: imię nazwisko z dopiskiem Vocal MasterClass

Najnowsze wpisy

Nasze sukcesy