Przedszkole AMT sprawdź Nasz
YouTube sprawdź

Casting dla dzieci i młodzieży – Warszawa

Start > Casting dla dzieci i młodzieży – Warszawa

Casting na sezon 2022/2023 casting został zakończony. Zapraszamy na kolejny casting we wrześniu 2023 r.

Zapraszamy dzieci i młodzież na casting do naszej głównej placówki Atlas Tower przy Alejach Jerozolimskich 123a.

10 września (sobota) o godzinie 12:00  odbędzie się casting dla dzieci i młodzieży do szkoły musicalowej Akademii Młodych Talentów. Udział w castingu dla dzieci – edycja 2022/2023 jest bezpłatny. Prowadzony będzie w formie 30 minutowych zajęć grupowych z podziałem na 3 kategorie wiekowe. Na casting zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 5-go do 18-go roku życia.

WAŻNE!!! Uczestnicy będą podzieleni na grupy wiekowe. Kilka dni przed castingiem zostanie wysłany mail z informacją, o której godzinie przychodzi dana grupa wiekowa.

Zgłoszenia na casting dla dzieci i młodzieży w Warszawie prosimy wysyłać pod adres:

e.szarnecka@szkolamusicalowa-amt.pl

W zgłoszeniu prosimy o podanie następujących danych:

  • Imię i nazwisko
  • Data urodzenia
  • Dane kontaktowe

W przypadku pytań prosimy o kontakt: pod numer telefonu: 602 185 252.

Dzieci i młodzież, które nie czują się na siłach, aby brać udział w castingu zapraszamy do bezpośrednich zapisów na zajęcia musicalowe do placówki AMT przy ul. Cybernetyki 21. Zapraszamy do grup wiekowych 5-7 lat oraz 8-12 lat. Szczegółowe informacje są tutaj.

Ogłoszenie wyników castingu

Wyniki naboru ogłosimy do 21.09.2022 roku na stronie internetowej AMT.

Miejsce castingu dla dzieci i młodzieży

Casting odbędzie się w Akademii Tańca Ireneusza Sulewskiego przy ul. Al. Jerozolimskie 123a – Warszawa (budynek Atlas Tower, Poziom: – 1).

Obowiązuje podział na grupy wiekowe:

  • 5-7 lat
  • 8-12 lat
  • 13 lat i więcej

W czasie trwania castingu dla dzieci, sprawdzane będą predyspozycje oraz umiejętności dzieci w takich dziedzinach jak: aktorstwo, wokal i taniec.

Prowadzącymi rekrutację będą wykładowcy Akademii Młodych Talentów – artyści estradowi, aktorzy, zawodowi tancerze oraz wokaliści.

Casting dla dzieci 2022

Casting dla dzieci i młodzieży to coroczna edycja, w której mogą brać udział wszyscy, których fascynuje życie teatralne. Zwieńczeniem pracy  jest Pokaz Semestralny, który pomaga młodym artystom w poznaniu zawodu oraz rozwijaniu swoich pasji.

Wydarzenie to jest świetnym sprawdzianem dla młodych ludzi, którzy nieśmiało stawiają pierwsze kroki w przedstawieniach szkolnych i chcą być częścią niesamowitej przygody na teatralnych deskach.

Warto pamiętać, że teatr to nie tylko dobra zabawa i piękne stroje, ale przede wszystkim ciężka praca. Casting dla dzieci to początek tej fascynującej przygody. Kolejnym krokiem są próby i weryfikacja umiejętności, które z pewnością odpowiedzą na pytanie, czy teatr jest drogą, którą młodzi ludzie chcą kroczyć przez życie. Warto więc spróbować swoich sił i rozwijać pasję, która być może okaże się przepustką do zawodowej kariery w przyszłości.

Zasady castingu do szkoły musicalowej

Podczas castingu dla dzieci i młodzieży odbędą się przesłuchania z tańca, aktorstwa i wokalu. Dzieci i młodzież zostaną podzielone na grupy wiekowe. Każda z grup weźmie udział w około 30 minutowych zajęciach. Na zajęciach wokalnych po krótkiej rozgrzewce każdy wykona proste ćwiczenia wokalne. Na zajęciach tanecznych zadaniem uczestników będzie nauczenie się i wykonanie w grupie kilku podstawowych kroków tanecznych. Przesłuchanie z aktorstwa będzie polegało na przedstawieniu się każdego z uczestników przed instruktorem oraz grupą uczestników.

Jaki powinien być ubiór na casting?

Ubiór nie powinien krępować ruchów w trakcie tańca. Prosimy o przygotowanie dla dzieci i młodzieży wygodnego ubioru oraz obuwia na zmianę. Osoby niepełnoletnie, które wybierają się na nasz casting w Warszawie proszone są o przybycie wraz z rodzicem lub opiekunem prawnym.

Plan castingu

  1. Rejestracja – wypełnienie formularza zgłoszeniowego.
  2. Każda z grup wiekowych będzie miała przesłuchania z wokalu, tańca i aktorstwa.
  3. Przesłuchanie będzie trwało około 1,5 godziny.
  4. Przesłuchania będą odbywać się na 3 salach równolegle.

Dlaczego warto wziąć udział w castingu?

Akademia Młodych Talentów jest szkołą artystyczną z szerokim programem edukacyjnym stworzonym dla potrzeb wszechstronnego rozwoju naszych uczniów. Kadrę AMT stanowi ok. 20 profesjonalnych instruktorów i pedagogów, którzy z pasją i zaangażowaniem przekazują swoją wiedzę. Nasza szkoła organizuje warsztaty oraz obozy szkoleniowe. Bierzemy udział w konkursach wokalnych i tanecznych, a wszystko po to, aby nasi podopieczni mieli wiele możliwości rozwoju i dobrej zabawy. Najważniejszym akcentem naszego sezonu jest jednak Pokaz Semestralny, który wystawiany jest na deskach profesjonalnego teatru. (Teatr Syrena w roku 2019, Teatr 6.piętro-w latach 2017-2018).

Pokaz realizujemy w formie autorskiego spektaklu musicalowego. Jest to bardzo dobra okazja do zebrania wielu doświadczeń związanych z kształtowaniem umiejętności scenicznych, jak i kształtowaniem osobowości, poczucia własnej wartości, odwagi czy kreatywności.

Casting dla młodzieży

Casting dla młodzieży to wydarzenie na którym warto być, aby otworzyć sobie drogę do rozwijania scenicznego talentu. Jeśli Twoje dziecko ma niepowtarzalny głos, doskonałe ruchy sceniczne lub potrafi swoją grą aktorską porwać tłumy, to koniecznie przyjdźcie na warszawskie Aleje Jerozolimskie. Nawet jeśli młody artysta nie przejdzie pozytywnej weryfikacji swoich umiejętności, to warto aby poznał swoje słabsze strony i sukcesywnie mógł poprawiać mankamenty. Pamiętaj, że oceny dokonują profesjonaliści, którzy od lat zajmują się różnymi formami artystycznych wizualizacji. Cenione autorytety nie kierują się oceną uwzględniającą nieznaczące cechy, a biorą pod uwagę umiejętności, które mogą być niezwykle cenne w kontekście finalnego przedstawienia.

Kto może wziąć udział w naszym castingu w Warszawie?

Casting dla dzieci organizowany w Warszawie to wydarzenie otwarte, w którym może wziąć udział każdy, kto czuje, że jego talent powinien ujrzeć światło dzienne. Zarówno dzieci, jak i młodzież podczas tego typu imprez mogą zaprezentować swoje cenne umiejętności, które mogą okazać się prawdziwą perełką i rozpocząć prawdziwą, często nawet życiową przygodę z teatrem i sceną. Casting ma na celu nauczyć młodych artystów występu przed publicznością i oswoić ich z tremą oraz pokazać, w jakim kierunku można rozwijać swój talent.

Serdecznie zapraszamy!