Przedszkole AMT sprawdź Nasz
YouTube sprawdź

Nasza kadra

Start > Nasza kadra > Dykcja i emisja głosu > Izabela Bujniewicz

Izabela Bujniewicz

Zajęcia: Dykcja i emisja głosu Izabela Bujniewicz

Urodzona w 1972 r. w Białogardzie. Absolwentka Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni.

W Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie zagrała m.in. w „Panu Tadeuszu” (Zosia), „Karmanioli” (Marynia), „Lekcji” (Uczennica).
Po powrocie do Gdyni brała udział w musicalach: „Wichrowe Wzgórza”, „West Side Story”, „Nędznicy” i „Sen nocy letniej” z muzyką Leszka Możdżera. Za swoje największe osiągnięcia uważa następujące role: Chawa w „Skrzypku na dachu”, Maria Magdalena w „Jesus Christ Superstar”, Swietłana Siergiewskaja w musicalu „Chess”, do którego muzykę skomponowali członkowie zespołu ABBA.

Od wielu lat związana z Teatrem Muzycznym ROMA, gdzie grała w: „Mamma Mia!”, „Les Misérables”, „Akademia Pana Kleksa”, „Taniec wampirów”, „Koty”, „Grease”, „Miss Saigon”, „Piloci”, „Alicja w krainie czarów”.

Liczne dubbingi (również śpiewane) do bajek: „Król Lew”, „Marry Poppins”, „Higlytown Heroes”, „Miasteczko Halloween”, „King Kong”, „Animalia”, „Alicja w Krainie Czarów”, „Worst witch” i inne.